Euphorbia milii Siraya - Еуфорбія  Euphorbia milii Siraya - Еуфорбія 

Еуфорбія – ця рослина є найближчим родичем кактусів, деякі види мають колючки. Вони необхідні для утримання вологи, так як батьківщиною цієї квітки є посушливі райони Африки і Азії. Друга назва - молочай, що була отримана із-за соку, який виділяється при будь-якому втручанні в рослину. Сік захищає від хвороб, закупорюючи ранки на тілі зелені, відлякує комах і тварин. Якщо ви працюєте з цією квіткою, не забувайте одягти рукавички – потрапивши на шкіру виділення можуть викликати сильне подразнення та отруєння.

Більшість різновидів молочаю віддають перевагу інтен¬сивно-освітленим місцям. Поливати молочай слід відстояною водою кімнатної температури. Під час актив¬ного зростання рослину поливають досить рясно, а зимою полив слід скоротити. Всім видам молочаю потрібне сухе повітря, тому в приміщенні, де міститься рослина, не можна допускати вогкості. Обприскувати моло¬чай не слід. Температура повітря в приміщенні, де вирощується мо¬лочай, має бути високою: літом — 20-24°С, взимку — не нижче 18°С. Якщо темпера¬тура нижче, молочай впадає в стан спокою та може скидати листя. Пересаджувати молоді рослини молочаю слід щорік, а дорослі, старше 5 років, — в міру необхідності. Підгодовувати молочай слеід в період з початку весни до кінця осені добривами для кактусів. Вносити доб¬рива потрібно щомісячно. Розмножується молочай верхівковими гілками. Зрізані стебла виділяють отруйний молочний сік, тому перед посадкою їх не¬обхідно на декілька хвилин помістити в теплу воду. Після цього гілки слід підсушити на повітрі і виса¬дити в суміш піску і торфу.
Оскільки у всіх частинах рослини міститься отруйний сік, слід обережно поводитись із рослиною при пересадці і розмноженні молочаю.
1. Еуфорбія Міля (Euphorbia millii des Moulin) належить до родини молочайних (Euphorbiaceae), її ще називають «терновий вінець» за гострі колючки, що покривають все стебло.
Молочай Мілі колючий чагарник, який у себе на батьківщині – острові Мадагаскар – утворює густі зарості. Квітне ця різновидність молочаю весь рік, лише взимку кількість квіток скорочується. Квітки молочаю мають червоне, рожеве або біле забарвлення, їх розмір залежить від сорту.
2. Еуфорбія Капут-медуза (Euphorbia caput-medusa)
Вона має потужну коротку основу - стовбур, який частково прихований в землі, з якого відростають не листки , а довгі гілочки. Стовбур досягає 20 см в діаметрі, а численні гілочки довжиною 60 см, діаметром 3-5 см. На вершині сірувато зелених гілок з'являються ефемерні зелені листки і суцвіття. Еуфорбія Капут-медуза характерна для південноафриканських пустель, для місцевих ящірок вона служить і житлом і одночасно місцем харчування. Ящірки ховаються під рослинами від спеки і ворогів та їдять безхребетних, що там мешкають. Сьогодні виживання місцевих ящірок повністю залежить від збереження еуфорбій.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.75 [2 Голоса (ів)]

Для відвідувачів

Загальна інформація для відвідувачів. Як дістатися до дендропарку. Час роботи та правила поведінки.

Наші поради

Інформаційна підтримка нашими фахівцями з різних питань. Як отримати потрібну вам пораду або інформацію.

Ландшафт

Інформація про впорядкування експозицій в Сирецькому дендропарку з точки зору ландшафтного дизайну.

Ми у соцмережах