Мігач Альберт ЄвдокимовичКолекція сукулентних рослин Сирецького дендрологічного парку має 40 - річну історію. Вона була започаткована у 1977 році на базі Республіканського дослідно-показового господарства квіткових і декоративних рослин МЖКГ УРСР (в подальшому Державна агрофірма «Квіти України»). Роботи по створенню колекції кактусів очолював Мігач Альберт Євдокимович. Захоплення та пристрасть до цих екзотичних рослин стало його професійною справою, якій він присвятив своє життя.
Результатом багаторічної наполегливої роботи є зібрана колекція кактусів та інших сукулентних рослин, яка нараховує близько 600 видів рослин з багатьох частин світу. В колекції широко представлені мамілярії, астрофітуми, ехінокактуси, літопси, ехіверії, гастерії тощо.

ФОРМУВАННЯ ТА СУЧАСНИЙ СТАН КОЛЕКЦІЇ СУКУЛЕНТНИХ РОСЛИН СИРЕЦЬКОГО ДЕНДРОЛОГІЧНОГО ПАРКУ

Колекція сукулентних рослин Сирецького дендрологічного парку має понад 40-річну історію. Вона була започаткована у 1977 році на базі Республіканського дослідно-показового господарства квіткових і декоративних рослин (РДПГ) МЖКГ УРСР (в подальшому Державна агрофірма «Квіти України»). Перше насіння кактусів було замовлено в німецькій фірмі «Kakteen – Haage» та висіяно в теплицях господарства. Спочатку в колекції з’явились Astrophytum capricorne (Dietr.) Br.& R., A. miriostigma Lem., A. ornatum (DC.) Br.& R, Echinocactus grusonii Hild., які є окрасою колекції і сьогодні. Роботи по створенню колекції кактусів очолював Мігач Альберт Євдокимович (рис.).
Захоплення та пристрасть до цих екзотичних рослин стало його професійною справою, якій він присвятив своє життя. Альберт Євдокимович був знаним у середовищі прихильників кактусів і з 1972 році був відповідальним секретарем Координаційної ради любителів кактусів СРСР.
З 1979 року він почав працювати в РДПГ та очолив новостворений відділ сукулентних рослин. У 1980 році на території господарства спорудили спеціалізований тепличний комплекс для вирощування кактусів. Колекція постійно поповнювалась новими видами, ставши згодом однією з найбільших у Радянському Союзі. Насіння кактусів для поповнення колекції замовляли за каталогами закордонних фірм «Kakteen – Haage», «Koehres», «Mesa Garden» та «Kaktitos». Відбувався обмін колекційними рослинами між ботанічними садами, а саме: НБС ім. М.М. Гришка НАН України, ботанічним садом ім. акад. О.В. Фоміна, Нікітським ботанічним садом, з приватними колекціонерами. Плідна співпраця з науковими установами та приватними колекціонерами успішно продовжується.
Найцікавіші рослини розмножували і розповсюджували серед населення. Масштаби виробництва досягли промислового рівня – вирощувалось 35-40 тис. рослин на рік. Перелік видів, що користувались найбільшим попитом містив близько 100 найменувань.
З метою збереження ексклюзивної колекції сукулентів та кактусів у 2008 році на виконання наказу Міністерства з питань житлово- комунального господарства України рослини було передано з балансу 98 Державної агрофірми „Квіти України” на баланс Сирецького дендрологічного парку загальнодержавного значення. Рис. Мігач Альберт Євдокимович та перші представники колекції Echinocactus grusonii Hild. (39 років)
Результатом багаторічної наполегливої роботи колективу однодумців є зібрана колекція кактусів та інших сукулентних рослин, яка нараховує понад 600 видів з багатьох частин світу. В колекції зібрані рослини, які належать до 18 родин: Agavaceae, Aizoaceae, Amaryllidaceae, Apocynaceae, Asclepiadaceae, Asphodelaceae, Asteraceae, Bromeliaceae, Cactaceae, Crassulaceae, Didiereaceae, Portulacaceae, Liliaceae, Burseraceae, Moraceae, Euphorbiaceae, Cucurbitaceae, Piperaceae.
Найбільш широко представлені види і культивари родин: Aizoaceae – Lithops (15 видів); Asphodelaceae – Aloe (10 видів), Gasteria (10 видів), Haworthia (36 видів); Crassulaceae – Crassula (11 видів), Echeveria (15 видів), Kalanchoe (9 видів); Cactaceae – Astrophytum (13 видів), Aylostera (10 видів), Copiapoa (9 видів), Echinocereus (11 видів), Gymnocalycium (44 види), Mammillaria (103 види), Lobivia (8 видів), Lophophora (8 видів), Parodia (7 видів) та ін.
З метою популяризації цих екзотичних представників флори науковцями дендропарку пропонуються пізнавальні екскурсії. Серед відвідувачів, школярів та студентів столиці проводять роз’яснення щодо особливостей росту, розвитку, способів розмноження та догляду за сукулентними рослинами. Робота по вивченню та розширенню колекції кактусів та інших сукулентних рослин продовжується. Назріла необхідність у проведенні інвентаризації. Результати досліджень будуть детально представлені у подальших публікаціях та виданні каталогу. 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.88 [4 Голоса (ів)]

Для відвідувачів

Загальна інформація для відвідувачів. Як дістатися до дендропарку. Час роботи та правила поведінки.

Наші поради

Інформаційна підтримка нашими фахівцями з різних питань. Як отримати потрібну вам пораду або інформацію.

Ландшафт

Інформація про впорядкування експозицій в Сирецькому дендропарку з точки зору ландшафтного дизайну.

Ми у соцмережах