Teucrium chamaedrys - Дубровник звичайнийДубровник звичайний (T.chamaedrys) - рід рослин з сімейства Губоцвіті (Lamiaceae). До цього великого сімейства ставляться всім знайомі цілющі і ароматні рослини: майоран, материнка, м'ята, базилік, чебрець (чебрець), шавлія, меліса, чабер, змієголовник, розмарин, ісоп. Даний вид поширений в Європі, Кавказі та Криму. Росте на скелях, осипах, пісках; воліє вапняних грунтів.Це багаторічна рослина висотою 20 - 45 см, опушена відстовбурченими волосками. Часто зігнуті або звивисті гілки цього напівчагарника деревяніють в основі.

 

 

 

 

Численне темно-зелене листя (1 - 4 см завдовжки) овальне, з клиновидною основою. Дрібні квітки від лілово-рожевих до рожево-пурпурових, зібрані в суцвіття у вигляді колоска. Зубці чашечки майже однакові, саджені по краю густими короткими волосками з домішкою довгих вій. Цвіте дубровник звичайний з середини і до кінця літа.
Цікаво широке застосування дубровника звичайного в народній медицині різних країн, в давнину і в наш час. Згідно з історичними даними, в давнину паклун звичайний використовувався як лікарський засіб для лікування подагри, а також як компонент незвичайної патоки. Цікавий факт: патока ця приготавливалась в Стародавній Греції в якості протиотрути разом з іншими інгредієнтами (імбир, мирра, шафран, кориця та ін.) Застосовувалася патока «... щоб відхилити від людини отруйний гріх, який увійшов в його душу».
У країнах Західної Європи, Індії використовують паклун як тонізуючий, ароматичний, діуретичний, потогінний, жовчогінний, що покращує травлення засіб, при шлункових кольках, при асциті, кровохаркання, скрофулезе, фурункульозі, гнійних ранах. Сік і есенція з квітучої рослини використовують у гомеопатії. Але не слід застосовувати дубровник при хворобах печінки. При вигодовуванні коровам дубровник надає молоку і молочним продуктам часниковий запах і гіркий присмак.
Дубровник звичайний невибагливий: не вимагає особливого догляду, росте на будь садовому грунті, зимостійкий. Досить добре розвивається паклун як на сонячних, так і в тінистих місцях. Дубровник — хороший медонос, його цвітіння проходить масово, з явним інтересом для корисних комах і метеликів.
У дизайні саду застосовують дубровник для створення карликового живоплоту (подібно лаванді і самшиту), для прикраси альпінарію. Орнаментальні, насичено-зелені, блискучі листя дубровника пишно, і разом з тим акуратно виглядають в облаштуванні клумб, міксбордерів, квітників, бордюрів. 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]

Для відвідувачів

Загальна інформація для відвідувачів. Як дістатися до дендропарку. Час роботи та правила поведінки.

Наші поради

Інформаційна підтримка нашими фахівцями з різних питань. Як отримати потрібну вам пораду або інформацію.

Ландшафт

Інформація про впорядкування експозицій в Сирецькому дендропарку з точки зору ландшафтного дизайну.

Ми у соцмережах