Монарда двійчаста  Monarda didyma L.Монарда двійчаста Monarda didyma L.  (Червона Рута) - родина губоцвіті. Батьківщина — Північна Америка. Використовується як декоративна рослина. Карл Лінней назвав рід на честь ботаніка Ніколаса Монардеса. Поширена на сході Північної Америки, натуралізувана на північному заході США, а також у деяких регіонах Європи та Азії.

 

 

 

 

Стебла численні, прямі до 70-100 см (на Південному березі Криму - до 120 см) заввишки. Кореневище довге, горизонтальне. Листки світло-зелені, з червонуватими жилками, супротивні, довжиною 6-15 см, шириною 3-8 см, овальні, крупно-зубчасті, на кінці загострені, знизу негусто опушені, зверху голі або майже голі Квіти трубчасті, дрібні, малинові та бузкові, у головчастих суцвіттях. Цвіте у липні-серпні, на півдні - у червні - липні. Широко культивується як декоративна рослина як усередині, так і поза основним ареалом. Використовується в одиночних посадках або у складі міксбордерів. Віддає перевагу сонячним місцям, але виносить і легку тінь, і вологі, але добре дреновані ґрунти. Не росте на важких, сирих, кислих ґрунтах.
Розмножують, в основному, діленням, зрідка насінням, так як при цьому можливе розщеплення, особливо у сортів. Ділення краще проводити весною. Багаторічні рослини дають 15 саджанців і більше з 2-3 стеблами. На одному місці культивують до 5 років. Висаджують групами у міксбордерах, кам'янистих садах.
Монарда також використовувалася індіанцями як лікарський засіб. Індіанці використовували її як антисептик при невеликих ранах. Чай використовували при захворюваннях горла та порожнини рота. Монарда містить тимол — діючу речовину у сучасних ополіскувачах для рота. Індіанці використовували її як загальнозміцнюючий засіб. Відоме також використання монарди як вітрогінного засобу. Чебрець повзучий більше відомий як "богородская трава", або інакше "чебрець", і відноситься до одних з найбільш поширених лікарських засобів рослинного походження. За свій приємний запах чебрець використовувався як ароматичний засіб ще в стародавні часи. Чебрецем прикрашають церкви і будинки на православні свята, зокрема, на Трійцю.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]

Для відвідувачів

Загальна інформація для відвідувачів. Як дістатися до дендропарку. Час роботи та правила поведінки.

Наші поради

Інформаційна підтримка нашими фахівцями з різних питань. Як отримати потрібну вам пораду або інформацію.

Ландшафт

Інформація про впорядкування експозицій в Сирецькому дендропарку з точки зору ландшафтного дизайну.

Ми у соцмережах