shirokogilochnik skhidnii biota skhidna  zolotavaБіота східна, Широкогілочник східний або Туя східна (Platycladus orientalis) — однодомна рослина родини кипарисових. Дерево 5-10 м заввишки або кущ. Крона яйцевидна, складається з багатьох плоских пагонів («пластин»), розташованих у вертикальній площині. Листки лусковидні, ясно-зелені, яйцевидно-ромбічні, до 1 мм завдовжки. Шишки 10-15 мм завдовжки, з 6-8 супротивними, на вершку гачковидними лусками, спрямовані вгору; незрілі - голубувато-зелені, дозрілі - сухі, здебільшого червонувато-коричневі. Цвіте у березні - квітні.

 

 

 

 

  

 

1Туя східна - вічнозелений і довговічний вигляд, який буддистські ченці називають «дерево життя», що говорить про максимально тривалого життя цих дерев.

Батьківщина виду туя східна, фото якої представлено нижче,- північно-захід Китаю (провінції Шаньсі, Ганьсу, Хенань і Хебей). Туя східна вважається одним із символів Пекіна. У Китаї туя східна звичайна і туя східна Ауреа Нана може рости на кам'яних схилах і скелях на висоті до 3 км над рівнем моря. Порода тепло - і посухостійка, легко переносить близьке пролягання ґрунтових вод. На відміну від туї західної пирамидалис ауреа прекрасно росте на штучних субстратах, а також на нейтральних і слабо лужних грунтах. Плоскосветочник східний примирим з бідними і крейдяними ґрунтами, виживає на піщаних і кам'янистих ділянках, солевынослив.

23При середній висоті 15-20 метрів відомі випадки, коли висота туї східної доходила до 35 метрів у висоту при 14-метровому діаметрі крони. У молодого дерева крона яйцевидно-пірамідальна, дорослі екземпляри має округлу крону, в більшості випадків неправильної (нестрогої) форми. Найчастіше туя східна пирамидалис - рослина багатостовбурне, може рости кустообразно.

Доросле дерево туї східної легко відрізнити від дорослого дерева туї західної по плодах. Якщо у туї західної плоди - це невеликі шишки з кількома лусочками, а насіння знаходиться в сухий оболонці з «крильцями», то опис плодів туї східної наступне: зелені, м'ясисті, з характерними виростами у вигляді гачків. При дозріванні плоди туї східної пирамидалис розкриваються і стають коричневими, а насіння за розміром і формою нагадує пшеничне зерно.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]

Для відвідувачів

Загальна інформація для відвідувачів. Як дістатися до дендропарку. Час роботи та правила поведінки.

Наші поради

Інформаційна підтримка нашими фахівцями з різних питань. Як отримати потрібну вам пораду або інформацію.

Ландшафт

Інформація про впорядкування експозицій в Сирецькому дендропарку з точки зору ландшафтного дизайну.

Ми у соцмережах