Crocus heuffelianus Herb. – Крокус Гейфелів

Шафра́н Ге́йфеля, або шафра́н Ге́йфелів (Crocus heuffelianus Herb. (C. banaticus Heuff., nom. illeg.; C. vernus auct. non (L.) Hill, p.p.) - багаторічна рослина родини Півникових (Iridaceae). Вид занесений до Червоної книги України у статусі «Неоцінений». Цінна декоративна культура. Вид названий на честь ботаніка XIX сторіччя Йогана Гейфеля.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]
Адреса: 

04136, м.Київ, вул.Тираспільська (Котовського) 43

Адміністрація дендропарку: 

Директор:
Глухова Світлана Анатоліївна
тел: +380445991601

Головний бухгалтер:
Михайлик Світлана Миколаївна
Електронна пошта:
syrets.dendropark@gmail.com

Логотип Дендропарку 

Дендропарк відкритий для відвідування щоденно:

Режим роботи дендропарку: з 9:00 до 18:00
Режим роботи адміністрації: з 8:00 до 17:00
Режим роботи теплиць:          з 9:00 до 16:00
Контакти:
Адреса: м. Київ, вул. Тираспільська, 43
Тел/факс: тел. +380445991601

 

Як доїхати:
від станції метро «НИВКИ» маршруткою № 26, 410, 455, 465, 531,
автобусом № 32, 226, 14 тролейбусом № 5, 26 до зупинки вул. Стеценка
від станції метро «СИРЕЦЬ» маршруткою № 23, 47, 223, 439, тролейбусом № 23, 35 до зупинки за вимогою вул. Тираспільська або пройти пішки територією «Сирецького гаю» 


ЗВОРОТНІЙ ЗВЯ'ЗОК


Зв'яжіться з нами за допомогою форми

Якщо ви хочете отримати більше інформації, заповніть цю форму. Ми зв'яжемося з вами найближчим часом. Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
captcha
Перезавантажити
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.50 [1 Голос]

О Ф І Ц І Й Н И Й    С А Й Т
Сирецького дендрологічного парку загальнодержавного значення

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства УкраїниІсторія Сирецького дендропарку в Києві почалася більше 125 років тому, коли тут був показовий парк декоративних культур, відкритий при квітковому господарстві німця Мейєра. Господарство займало близько третини території нинішнього парку. Свідками тих подій і яскравим доказом такого поважного віку Сирецького дендропарку є декоративні ландшафтні групи, що дійшли до наших днів: тис далекосхідний, висаджений в 1875 році, туя східна (1895 г.), ялина Енгельмана і ялина колюча (1900). Крім того, на початку 20 століття в парку з'явилися: клен гостролистий, дуб звичайний і липа дрібнолиста.

Після Другої Світової війни на місці нинішнього парку функціонував розсадник, в якому вирощували саджанці для всієї України. Що залишилися після продажу саджанці висаджували прямо на території, в результаті з часом тут виріс цілий парк. Великий внесок у розвиток дендропарку вніс відомий дендролог, вчений і просто фанат своєї справи Н.А. Птіцин. За 10 років, з 1950 по 1960 роки, парк значно розрісся: в цілому тут було висаджено близько 500 видів дерев, чагарників і трав'янистих рослин. У цей час сформувався сучасний вигляд Сирецького дендропарку. В кінці 80 років 20 століття Сирецький дендропарк був реконструйований: облагороджена територія, щоб урізноманітнити колекцію декоративних рослин, додатково висаджені дерева.

Сирецький дендропарк у Києві становить інтерес не тільки для шанувальників прекрасного, а й для фахівців з ландшафтного дизайну, оскільки всі рослини тут висаджені не за систематичного ознакою, а відповідно до правил їх декоративного використання в садово-парковому будівництві, у відповідності з усіма законами ландшафтного дизайну.

Сирецький дендропарк у Києві, який має статус парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення, - це, перш за все, різноманітна флора (понад 900 видів), а також великі можливості для повноцінного відпочинку і гармонійного єднання з природою. Найбільш повно тут представлена ​​туя, в парку висаджено понад 25 її декоративних форм. Конкурувати з туями може тільки ялина, оскільки в парку є близько 25 таксонів їли. Що стосується ялівцю, то Сирецький дендропарк може по праву пишатися багатою різноманітністю представників і цього виду флори (близько 20 таксонів). Не менш чисельною за кількістю які ростуть видів є береза ​​- в парку росте паперова, кам'яна, даурська і вишнева береза. У Сирецькому дендропарку є рідкісні для України декоративні рослини: платан західний, ліріодендрон (тюльпанове дерево), софора японська, гінкго дволопатеве, метасеквоя. З рослин, занесених до Червоної книги України, необхідно виділити: дзвіночок карпатський, мікробіоту перекрестнопарну, бересклет карликовий, сосну кедрову європейську, самшит колхідський.

Якщо інші парки красиві тільки в теплу пору року, то Сирецький дендропарк прекрасний у будь-яку погоду і в будь-який час року. Навесні відвідувачів тішить буйне цвітіння дейції, барбарису, магнолії, спіреї, вишні, каштана, яблуні, півоній і інших рослин. Влітку можна милуватися кольором акації, катальпи, липи, тюльпанового дерева. Восени дерева одягаються в різнобарвні одягу: рясніють своїми барвами багряник японський, різні види клена, кизил, свідіна. Взимку відвідувачам на радість красуються вічнозелені магнолія, самшит і плющ.

Сирецький дендропарк дуже доглянутий: обгороджений, охороняється, тут проводяться екскурсії, гуляють відвідувачі, але він вимагає великих капіталовкладень. У планах упорядкувати окремий центральний вхід з вулиці Котовського і розбити нову алею, додатково висадивши дерева. Є у керівництва дендропарку ще одна ідея - встановити в парку пам'ятник відомому селекціонерові Івану Мічуріна, який зараз стоїть без діла на території агрофірми.

 
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.31 [8 Голоса (ів)]

Для відвідувачів

Загальна інформація для відвідувачів. Як дістатися до дендропарку. Час роботи та правила поведінки.

Наші поради

Інформаційна підтримка нашими фахівцями з різних питань. Як отримати потрібну вам пораду або інформацію.

Ландшафт

Інформація про впорядкування експозицій в Сирецькому дендропарку з точки зору ландшафтного дизайну.

Ми у соцмережах