dereva   kushi   stikers liany  
dereva   kushi   stikers liany  
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]

Дерево — велика, багаторічна, дерев'яниста рослина.
Хоча не існує встановленого визначення щодо максимального розміру, термін «дерево» загалом застосовується до рослин заввишки як мінімум від 3 м до 6 м в зрілості і які, що важливо, мають вторинні гілки, котрі ростуть на єдиному головному стеблі або стовбурі, з ясно вираженим домінуванням стовбура над вторинними гілками (див. кущ для порівняння). В порівнянні з більшістю інших форм рослин тривалість життя дерев вища. Декілька видів дерев можуть досягати понад 100 м заввишки і деякі можуть жити протягом кількох тисяч років.
Дерева — необхідні компоненти багатьох природних екосистем і важливі елементи в створенні штучних ландшафтів та сільському господарстві, забезпечуючи урожаї фруктів (наприклад, яблук).

Дерева поділяються за видом листків на хвойні і широколистяні.

Хвойні відрізняються звичайно жорстким вічнозеленим голкоподібним або лускатим листям, що називається хвоєю, або голками, утворюють шишки або ялівцеві ягоди. До цієї групи відносяться, наприклад, сосни, ялинки, ялиці, модрини, кипариси, секвої.

Листяні дерева мають широкі і плоскі листки — у яких товщина значно менше довжини і ширини. Листя зазвичай опадає раз на рік. Широколистяні (або просто листяні) дерева зазвичай цвітуть і плодоносять. До цієї групи відносяться клени, буки, ясени, евкаліпти та інші.

 

dereva chvoyni site dereva lystyani site

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.50 [2 Голоса (ів)]

5Магнолія Зірчаста - Magnolia stellata
Росте на відкритому грунті
ЗАЦВІТАЄ на початку квітня
Ця рослина отримало свою назву завдяки білим, схожим на зірочки квіткам.
Цвітіння в березні-квітні, задовго до появи листя. Плодоношення у вересні.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.50 [1 Голос]

Дуб Грюневальда – Національне дерево УкраїниQuercus -  Дубрід багаторічних рослин родини Букових, що налічує близько 600 видів. Його представники поширені переважно у помірних областях Північної півкулі. Серед дубів існують цінні деревні, танідоносні, лікарські та декоративні рослини, деякі з них в минулому широко використовувались як харчові.
Дуб у багатьох народів вважався найкрасивішим деревом, і до нього ставилися з пошаною і любов'ю. Недарма латиною дуб так і називається: «гарне дерево» — Кверкус (Quercus), від кельтських слів «quer» — «гарний» і «cuez» — «дерево».
До дубів належать переважно великі дерева до 40 метрів заввишки, рідше — низькі дерева або кущі. Стовбур у цих дерев, як правило, товстий, гілки звивисті, кремезні, утворюють широкий намет з листя, який справляє враження потужності і сили.
У Греції, Іспанії відомі дуби з солодкими жолудями. В Україні поширюється дуб червоний, завезений в Європу з Північної Америки в XVII столітті. Особливо гарний він в листопадний період, тоді його листя набуває відтінків червоного кольору (на кожному окремому дереві відтінки можуть різнитися). Але за споживацькими характеристиками його деревина поступається вітчизняному дубу.
У популяціях дубів поширений сезонний поліморфізм — є літні та зимові біоморфи. У літнього рано розпускається листя, яке восени опадає. У зимового дуба листя з довгими черешками з'являється пізно, але восени не опадає, а засохле тримається на гілках усю зиму. У коркового вічнозеленого дуба, поширеного у Франції, Іспанії, Італії та на Кавказі, зелене листя не сохне і не опадає щороку, а тримається на гілках кілька років.
Деревина дуба особливо міцна. Дубові колоди, потрапивши у воду, не гниють, а стають чорними і ще міцнішими утворюючи так званий морений дуб, який особливо цінується в столярних роботах. Дубильні речовини, які містяться в деревині, запобігають гниттю, тому з дуба роблять діжки і паркет.
2

Дуб починає цвісти на відкритих місцях у двадцять років, а в лісі — в п'ятдесятилітньому віці. Одночасно з листям з'являються повислі сережки з тичинками, по чотири в кожній квітці. На довгих же стеблинках виростають маточкові квітки по дві-три разом. З цих квіток після запилення утворюються жолуді.

3Кожен жолудь сидить в круглій чашечці — плюсці.

 

 

 

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.42 [6 Голоса (ів)]

Picea sitchensisЯлина сітхинська (Picea sitchensis) - Росте в Північній Америці, на Алясці. Це струнке, вічнозелене хвойне дерево родини соснових. Висота – 45-60 (90) метрів, діаметр стовбура – 120-240 (480) сантиметрів. Крона широкопірамідальна, з гострою верхівкою, яка закінчується одним однорічним втечею. Під верхівкою у Ялини Ситхинской закладаються кілька нирок. Наступної весни з них виростають бокові пагони. А з верхівкової бруньки – один вертикальний, оточений бічними нирками втечу. Таким чином, на стовбурі Ялини з’являється щороку колотівка нових гілок. Пагони голі, світло-коричневого кольору. Кора стовбура і пагонів червоно-буро-сірого кольору, луската, тріщинувата, токаю.

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]

Picea engelmannii

Ялина Енґельмана (Picea engelmannii) - Батьківщина – Північна Америка, висота дерева – 20-50 м, має густу, щільну, конусоподібної, часто несиметричної форми крону, з трохи пониклими гілками. Кора стовбура тонкочешуйчатая, світло-коричневого кольору, пагони опушені, блідо-жовтого кольору. Хвоя гнучка, сизо-зеленого кольору, довжиною 15-25 см, неприємно пахне при розтиранні. Зрілі шишки яйцевидно-циліндричної форми, світло-коричневого кольору, довжина їх – 4-7 см. Луски шишок тонкі, щільно прилеглі, мають усічені або виїмчасті верхівки. Шишки дозрівають в кінці серпня – вересні. Насіння крилаті, до 3 мм довжини, бурого кольору. Крило насіння близько 12 мм, 1000 насінин важать 3 р.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 3.67 [3 Голоса (ів)]

Picea pungens EngelmЯлина колючаблакитна або колорадська (Picea pungens Engelm.)Батьківщина – скелясті гори Північної Америки, це велике, прямоствольное, вічнозелене дерево, висота якого до 45 м і діаметр стовбура – 120 см. Горизонтально віддалені від стовбура гілки, мають правильне кільчасте розташування. Крона конусовидної форми. Кора тріщинувата, луската, сіро-коричневого кольору. Великі, конусоподібної форми нирки, мають відігнуті назад луски. Молоді пагони голі, оранжево-червоного кольору.

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.50 [1 Голос]

Picea jezoensisЯлина аянська (Picea jezoensis) — вид роду ялина родини соснових.
Країни проживання: Китай (Цзілінь); Японія (Хоккайдо, Хонсю); Корейська Народно-Демократична Республіка; Російська Федерація (Камчатка, Хабаровськ, Курильські острови, Магадан, Примор'я, Сахалін). Росте до 2700 м над рівнем моря на різних (підзолистих) ґрунтах. Клімат холодний, вологий або мокрий (від 1000 мм до 2500 мм річних опадів на Хонсю).
Це велике вічнозелене дерево росте до 30-50 м заввишки і з діаметром стовбура до 2 м. Кора тонка і лущиться, стає тріщинуватою в старих деревах. Листя голчасте, довжиною 15-20 мм, 2 мм шириною, плоске в поперечному перерізі, зверху темно-зелене, від синьо-білого до білого знизу. Шишки звисаючі, тонкі, циліндричні, 4-7 см завдовжки і 2 см шириною, коли закриті, відкриті 3 см шириною, зелені або червонуваті і блідо-коричневі, коли зрілі. Насіння чорне, 3 мм завдовжки, з тонкими, 6-8 мм довжиною блідо-коричневими крилами.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.50 [1 Голос]

Picea glauca treeЯлина канадська  (Picea canadensis) - Батьківщина – Північна Америка, висота цього вічнозеленого хвойного дерева 20-35 (рідше – 40) м, діаметр стовбура – до 1 м. Крона щільна, густа, у молодих дерев – узкоконіческой форми, у старих – циліндричної. У молодих дерев основні гілки спрямовані косо вгору, у старих або розташовані горизонтально, або опущені вниз. Кора стовбура попелясто-коричневого кольору, луската. Тонка. Хвоя чотиригранна, притуплена, довжиною 12-20 мм, зберігається на дереві, протягом 5-10 років. Верхня сторона хвоїнки синьо-зеленого кольору, нижня – синьо-білого. При розтиранні хвоя видає своєрідний неприємний відлякує комах запах.

 

 

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 3.50 [2 Голоса (ів)]

Ялина Східна або Кавказька - Picea orientalisЯлина Східна або Кавказька (Picea orientalis) - Росте на Заході Великого Кавказу, в Закавказзі, Вірменії, Аджарії, в Малій Азії, в Туреччині. Велике вічнозелене хвойне дерево, має висоту 45-50 м, зрідка – 60 м, діаметр стовбура – 1,5-2 м. Від прямого стовбура майже горизонтально відходять густі, звисаючі гілки, зі злегка пониклими кінцями. Крона узкопирамидальной форми, кора молодих дерев гладка, світло-сірого кольору, старих – растрескивающаяся, луската, темно-сірого кольору. Молоді пагони червонувато-бурого або жовто-зеленого кольору, блискучі, густоопушені. Бруньки дрібні, до 3 мм, червонувато-коричневого кольору, загострені на кінці. Коротка, довжина якої 0,4-0,8 см, жорстка, чотиригранна, блискуча, темно-зеленого кольору хвоя густо покриває гілки. Квітне в травні.

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.00 [2 Голоса (ів)]

Для відвідувачів

Загальна інформація для відвідувачів. Як дістатися до дендропарку. Час роботи та правила поведінки.

Наші поради

Інформаційна підтримка нашими фахівцями з різних питань. Як отримати потрібну вам пораду або інформацію.

Ландшафт

Інформація про впорядкування експозицій в Сирецькому дендропарку з точки зору ландшафтного дизайну.

Ми у соцмережах