Picea pungens EngelmЯлина колючаблакитна або колорадська (Picea pungens Engelm.)Батьківщина – скелясті гори Північної Америки, це велике, прямоствольное, вічнозелене дерево, висота якого до 45 м і діаметр стовбура – 120 см. Горизонтально віддалені від стовбура гілки, мають правильне кільчасте розташування. Крона конусовидної форми. Кора тріщинувата, луската, сіро-коричневого кольору. Великі, конусоподібної форми нирки, мають відігнуті назад луски. Молоді пагони голі, оранжево-червоного кольору.

 

 

 

 

 

Picea pungens Engelm kolyucha

Хвоя довга (2-3 см), щільна, чотиригранна, гостра, сильно колюча. У молодих дерев – сріблясто-білого кольору, пізніше стає темно-зеленою. Розташована вона на пагонах, і стирчить на всі боки. На зиму не обпадають. Ялина Колюча квітне в травні-початку червня. Шишки видовжено-циліндричної форми, світло-коричневого кольору. Довжина їх – 5-10 см, ширина – 2-3 см. Луски шишок гнучкі, тонкі, видовжено-циліндричної форми, хвилясті по краю, зубчасті на вершині. Шишки дозрівають у вересні. Після повного висипання насіння шишки ще важать на дереві до осені наступного року. Дослідження показали, що схожість насіння зберігається протягом декількох років. 1000 насінин важать 4-5 грам.
Це морозо-вітро-посухостійка рослина. Набагато краще, ніж інші хвойні, переносить запиленість, задимленість міст, сухість повітря. Не страждає від заморозків, так як вегетація починається досить пізно. До грунтів мало вимоглива, може рости на надмірно вологих, підзолистих, на сухих піщаних, кам’янистих, багатих карбонатом чорноземах, але не на заболочених ґрунтах. Зростає трохи повільніше Ялини Звичайної. Живе 400-600 років.
Picea pungens EngelmPicea pungens EngelmPicea pungens Engelm kolyuchaДеревина Ялини Колючої однорідної текстури, пружна, міцна, білого кольору. З неї виготовляють пакувальні ящики, легкі будівельні елементи для внутрішньої обробки приміщень; використовують і для отримання паперу. Маючи оригінальну,
суворо ярусний по архітектурі крону, велику сріблясто-блакитну хвою, Їли декоративні види вона є самою декоративної з усіх. Висаджують її в парках, садах, скверах, у вигляді солітерів або рідкісних насаджень у всіх кліматичних зонах колишнього СРСР від Архангельська до Півдня Криму, в Сибіру і Середньої Азії.
Найбільш цікаві форми за формою крони і характером росту: Колонновідная – коротковетвистая, крона колоннообразная; Компактна – крона плоска, гілки широко розростаються в горизонтальному напрямку; Гунневелла – пірамідальна форма, розгалуження густа, хвоя 1,5-2 см. Костера – гілки опущені вниз, хвоя голубувата.
Форми за забарвленням хвої розрізняють такі: Зелена – хвоя зелена; Темнозеленая – хвоя темно-зелена; Блакитна – блакитно-зелена хвоя, забарвлення зберігається цілий рік; Світло-синя – хвоя блакитно-біла; Срібляста – хвоя сріблясто-біла; Золотиста – при посадці дерева на сонці, хвоя золотисто-жовтого кольору, в тіні – блакитно-біла; Жовтувата – хвоя білувато-жовта, Світло-жовта – взимку хвоя набуває жовтого забарвлення.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.50 [1 Голос]

Для відвідувачів

Загальна інформація для відвідувачів. Як дістатися до дендропарку. Час роботи та правила поведінки.

Наші поради

Інформаційна підтримка нашими фахівцями з різних питань. Як отримати потрібну вам пораду або інформацію.

Ландшафт

Інформація про впорядкування експозицій в Сирецькому дендропарку з точки зору ландшафтного дизайну.

Ми у соцмережах