Лікарські рослини

Лікарські рослини

Ліка́рські росли́ни (лат. Plantae medicinales) — рослини, органи або частини яких є сировиною для отримання засобів, що використовуються в народній, медичній або ветеринарній практиці з лікувальною або профілактичною метою.
На сьогодні відомо близько 500 000 видів рослин, однак лише невелика частина (приблизно 10%) з них широко застосовується в медицині.
Рослини є джерелом для отримання різноманітних лікарських речовин. Більше 30% усіх лікарських препаратів отримують з рослинної сировини. Рослини використовують для отримання алкалоїдів, серцевих глікозидів, вітамінів та ін. Найширше лікарські рослини застосовуються в народній медицині. Низька токсичність більшості лікарських рослин дозволяє використовувати їх у лікуванні хронічних захворювань, для протирецидивного або реабілітаційного лікування.
Рослини мають різний полівалентний хімічний склад, до якого можуть входити речовини з фармакологічними властивостями. Зазвичай у лікарських рослин один з хімічних компонентів домінує та визначає лікувальні властивості даного виду. Біологічно активні речовини групують у широкі хімічні класи: терпеноїди (ізопреноїди), фенольні сполуки, ліпіди, моно- та полісахариди, алкалоїди, вітаміни, органічні кислоти, мінеральні речовини.

Agastache foeniculum - Лофант анісовий або ганусовийЛофантанісовий або ганусовий(Agastache foeniculum) - багаторічна рослина родини Губоцвіті(Lamiaceae). Харчова, лікарська, медоносна і декоративна культура. Природний ареал лофанта анісового охоплює Середній Захід США, район Великих рівнин і Великих Озер від штату Вісконсин на північному сході до штату Колорадо на південному заході. Крім того, він зростає у прилеглих провінціях Канади - від Онтаріо на сході до Британської Колумбії на заході. Природні популяції цього виду нечисленні, втім, це компенсується чисельними штучними насадженнями.

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 2.75 [2 Голоса (ів)]

Lavandula angustifolia Mill - Лаванда вузьколистаЛаванда вузьколиста (Lavandula angustifolia Mill) — рослина родини губоцвіті — Lamiaceae. Вічнозелений напівкущ заввишки 30-60 см. Нижні гілочки дерев'янисті, верхівки м'які, ніжні, несуть квітконосні колоски. Квітки голубуваті або фіолетові, запашні. Вся рослина має інтенсивний приємний і своєрідний запах. Походить лаванда з Середземноморського регіону.

 

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]

Монарда двійчаста  Monarda didyma L.Монарда двійчаста Monarda didyma L.  (Червона Рута) - родина губоцвіті. Батьківщина — Північна Америка. Використовується як декоративна рослина. Карл Лінней назвав рід на честь ботаніка Ніколаса Монардеса. Поширена на сході Північної Америки, натуралізувана на північному заході США, а також у деяких регіонах Європи та Азії.

 

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]

Шавлі́я мускатна (Salvia sclarea L.)Шавлі́я мускатна (Salvia sclarea L.) - багаторічна трав'янистих рослина або півкущів родини губоцвітих. Вважається, що батьківщина рослини Європа. У дикому вигляді зустрічається в Іспанії, Італії, Румунії, Франції, на Кавказі, в Середній Азії, Казахстані, Причорномор'ї. Шавлію мускатну культивують у Криму як ефіро¬олійну рослину. На півдні Криму (на кам'янистих схилах, іноді як бур'ян у садах, на полях) трап-ляється і в дикому стані.

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [2 Голоса (ів)]

Teucrium chamaedrys - Дубровник звичайнийДубровник звичайний (T.chamaedrys) - рід рослин з сімейства Губоцвіті (Lamiaceae). До цього великого сімейства ставляться всім знайомі цілющі і ароматні рослини: майоран, материнка, м'ята, базилік, чебрець (чебрець), шавлія, меліса, чабер, змієголовник, розмарин, ісоп. Даний вид поширений в Європі, Кавказі та Криму. Росте на скелях, осипах, пісках; воліє вапняних грунтів.Це багаторічна рослина висотою 20 - 45 см, опушена відстовбурченими волосками. Часто зігнуті або звивисті гілки цього напівчагарника деревяніють в основі.

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]

Чебрець повзучий - Thymus serpyllum LЧебрець повзучий (Thymus serpyllum L.) – родина губоцвіті (Lamiaceae). З існуючих видів чебрецю найпоширенішим є чебрець повзучий. Це трав'яниста рослина або напівчагарник, трав'янистий, з сильним запахом. У рослини нижня частина стелиться по землі, деревна, гілочки з квітами звернені вгору і досягають довжини 20 см. Листя жорсткі і дрібні, овальні, довгасті, колір змінюється від сірувато-зеленого знизу до темно-зеленого згори, квітки рожево-бузкові, дрібні, зібрані в суцвіття. Період цвітіння травень - вересень. Плід достигає в кінці вересня - в жовтні і має форму горішка.

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]

Tussilago farfara L - Мати-й-мачуха або підбіл звичайнийМати-й-мачуха або підбіл звичайний (Tussilago farfara L.) походить від латинських слів tussis - кашель і agere - видаляти, що прямо вказує на лікувальні властивості рослини, farfara (від far - борошно, ferire - носити, бо зісподу листки борошнисто-білі) - так звалась вона у стародавніх римлян. Таку поетичну назву дано рослині через своєрідну особливість листків. Зверху вони яскраво-зелені, лискучі, але холодний той блиск — погляд мачухи на нерідних дітей, зісподу ж листки вкриті ніжним білим пухом, досить легкого дотику — і відчуваєш лагідне тепло, яким віє від рідної мами. Ця назва найпоширеніша в народі, часто згадується вона і в науковій літературі.

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]

Vinca minor - Барвінок малийБарві́нок мали́й (Vinca minor L.) - рослина родини Барвінкових (Apocynaceae). Барвінок малий росте у листяних лісах, переважно в грабових або в грабово-дубових, часто утворює суцільні зарості на десятках гектарів. Тіневитривала рослина. Період цвітіння - у травні - червні. Барвінок малий поширений у Карпатах, Розточчі - Опіллі, західному Поліссі, Лісостепу (крім Донецького), західному Степу. Барвінок малий — лікарська, отруйна і декоративна рослина.

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]

Для відвідувачів

Загальна інформація для відвідувачів. Як дістатися до дендропарку. Час роботи та правила поведінки.

Наші поради

Інформаційна підтримка нашими фахівцями з різних питань. Як отримати потрібну вам пораду або інформацію.

Ландшафт

Інформація про впорядкування експозицій в Сирецькому дендропарку з точки зору ландшафтного дизайну.

Ми у соцмережах