Amorphophallus konjacАморфофалус коньяк - (Amorphophallus konjac) - виходець з Південно-Східної Азії, Китаю і з Корейського півострова. Аморфофаллус коньяк або, як його називає місцеве населення кониаку менше титанічного побратима, але настільки ж цікавий і для ботаніків, і для всіх, хто небайдужий до екзотичної флори. Рекордсмен за розміром суцвіття і запахом — АморфофаллусКрім слова «кониаку», в Китаї, на Філіппінах або у В’єтнамі щодо цього різновиду можна почути назву «зміїна пальма» або «диявольський мову». Забобонні страхи у корінних жителів викликала форма великого загостреного суцвіття бордового відтінку, так схожа на показався з самого пекла мова диявола. У наукових колах цей вид багаторічного ароидного рослини також має друге ім’я – аморфофаллус рівера. 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]

Aster novae angliae Andenken an Alma Potschke

Айстра новоанглійська бузкова (Aster novae-angliae ‘Andenken an Alma Pötschke’) - Астра відноситься до роду трав'янистих рослин і належить до сімейства складноцвітих. Науці відомі приблизно 200 видів айстри. Ця рослина поширена в Євразії і Північній Америці. У Росії можна зустріти астру солончаковую (Aster tripolium), астру голу (Aster laevis),астру вербову (Aster salignus), астру різнобарвну (Aster versicolor), астру ланцетну (Aster lanceolatus), астру белощетинистую (Aster albosetus), астру італійську, астру ромашковую, астру дику, астру європейську, астру степову (Aster amellus). Цвітуть айстри у вересні, вони зимоустойчивы і світлолюбні. Ця рослина відноситься до медоносним і лікарських.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]

Brugmansia suaveolens

Бругмансія - (Brugmansia suaveolens) - Рід бругмансія (Brugmansia) з сімейства пасльонових (Solanaceae) включає 5 (іноді 6) оригінальних природних видів чагарників або невеликих, до 5 м заввишки, дерев (B.aurea, B.suaveolens, В .versicolor, а також B.sanguinea, B .vulcanicola і B.arborea).
Вони примітні своїми величезними спадають, трубчасто-дзвонові ароматними квітками з усіма відтінками білого, жовтого, помаранчевого, яскраво-рожевого.
Є й сорти бругмансии з махровими квітками. Бругмансія в середній смузі - діжкове рослина, тобто літо повинна проводити на свіжому повітрі, а зиму - в прохолодному і світлому приміщенні при температурі + 8-12 град, (мінімум +5 град.).

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [2 Голоса (ів)]

Campanula "Pink Octopus" - Дзвіночок гибриднийДзвіночок гибридний (Campanula "Pink Octopus") - Багаторічні, дворічні, рідше однорічні трав'янисті рослини. Листки без прилистків, цілісні, звичайно чергові, іноді зібрані в розетки біля основи стебла. Квітки дзвоникоподібні, здебільшого актиноморфні, поодинокі або зібрані в більш-менш багатоквіткові волотевидні або китицевидні, рідше головчасті суцвіття або поодинокі. Чашечка п'ятироздільна, іноді з додатками у виїмках між частками. Віночок дзвониковидний, п'ятилопатевий, п'ятизубачтий або надрізаний. Тичинки з розширеними біля основи нитками, пиляки вільні або спочатку склеєні; коробочка відкривається дірочками з клапанами. Маточка з три-, п'ятироздільною приймочкою. Зав'язь п'яти- або тригнізда.

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]

Дзвіночок точковий - Campanula punctataДзвіночок точковий (Campanula punctata) - Багаторічні, дворічні, рідше однорічні трав'янисті рослини. Листки без прилистків, цілісні, звичайно чергові, іноді зібрані в розетки біля основи стебла. Квітки дзвоникоподібні, здебільшого актиноморфні, поодинокі або зібрані в більш-менш багатоквіткові волотевидні або китицевидні, рідше головчасті суцвіття або поодинокі. Чашечка п'ятироздільна, іноді з додатками у виїмках між частками. Віночок дзвониковидний, п'ятилопатевий, п'ятизубачтий або надрізаний. Тичинки з розширеними біля основи нитками, пиляки вільні або спочатку склеєні; коробочка відкривається дірочками з клапанами. Маточка з три-, п'ятироздільною приймочкою. Зав'язь п'яти- або тригнізда.

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]

Colchicum autumnale PleniflorumПізньоцві́т осі́нній (Colchicum autumnale L.) - отруйна багаторічна рослина родини Пізньоцвітових, відома також під народними назвами ди́кий шафра́н, зимовник, моро́з, морозе́ць. Вид занесений до Червоної книги України у статусі «Неоцінений». Лікарська, медоносна і декоративна культура.
Назва
Латинська і українська видові назви вказують на досить незвичний час цвітіння цієї квітки: воно починається не навесні, і не влітку, як у багатьох представників флори помірної смуги, а восени, коли більшість рослин встигла принести плоди. На пізній строк цвітіння натякають і народні назви «зимовик», «морозець», «мороз». Ще одна народна назва «дикий шафран» нагадує, що отруйний пізньоцвіт осінній зовнішньо дуже схожий на шафран посівний — корисну і безпечну рослину, що також квітне восени.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]

 

Convallaria majalis RoseaКонвалія травнева (Convallaria majalis Rosea) - в народі конвалію травневу називають: конвалія звичайна, любка, заячі вуха.
Цетрав’яниста багаторічна рослина родини лілійних, заввишки 20-30 см. Має довге повзуче розгалужене кореневище, від якого виростає вверх квітконосне стебло прямостояче, голе, безлисте висотою до 20-30см, коротше за листки. Листки(їх 2, рідше 1 або 3) прикореневі видовженоланцетні або еліптично-ланцетні, загострені, звужені в черешок. Квітки дзвониковидні, білі, запашні, в однобічній 6-10-квіток у пониклій китиці. Плід – червона куляста ягода. Цвіте у квітніні-червні. Запах слабкий. Смак не визначається.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 3.25 [2 Голоса (ів)]

Coreopsis auriculata "Nana"Кореопсис вушковидний  (Coreopsis auriculata "Nana") - Батьківщина - південний схід Америки.
Багаторічна трав'яниста рослина 10-30 см заввишки (іноді до 60 см). Листя (від 1 до 6 см завдовжки) прикореневі і стеблові покривають до 1 / 4-1 / 2 висоти рослини. Квітки маргариткоподібні, яскраво-жовті, з віночком до 4,5 мм довжиною і пелюстками до 20 мм довжиною. Якщо обрізати квіточки відразу після цвітіння, то період цвітіння значно подовжується. Добре розмножується насінням і діленням куща. Квіти добре стоять в зрізці і привабливі для метеликів і бджіл.
сорти: "Nana" - карликовий культурний сорт рослини, який формує щільний, густий повільно розповзався кущ коротких, широко-овальних, зеленого листя. Численні яскраві памаранчево-жовті подібні маргаритці квіти з жовтими зубчастими лепесткаміі жовтим диском в центрі з'являються в кінці весни - початку літа. Рідкісне і нестійке цвітіння може продовжитися протягом літа і восени.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]

Crocus heuffelianus Herb. – Крокус ГейфелівШафра́н Ге́йфеля, або шафра́н Ге́йфелів (Crocus heuffelianus Herb. (C. banaticus Heuff., nom. illeg.; C. vernus auct. non (L.) Hill, p.p.) - багаторічна рослина родини Півникових (Iridaceae). Вид занесений до Червоної книги України у статусі «Неоцінений». Цінна декоративна культура. Вид названий на честь ботаніка XIX сторіччя Йогана Гейфеля
Ареал виду та його поширення в Україні: Сх. та Пд. Карпати, Балкани. В Україні — Карпати (усі висотні пояси), Передкарпаття, Прут-Дністровське межиріччя (Хотинська височина), Зх. Поділля. Умови місцезростання: У рівнинних, передгірських та середньогірських місцевостях приурочений переважно до лісових фітоценозів, у високогірських — є компонентом лучних угруповань. 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [2 Голоса (ів)]

Gymnospermium smirnowii Trautv Takht - Леонтиця Смірнової, голонасінник Смірнової

Gymnospermium smirnowii (Trautv.) Takht. - Леонтиця Смірнової, голонасінник Смірнової
Ростуть на відкритому грунті
Зацвітає наприкінці березня

Травя’ниста рослина з родини Барбарисові (Berberidaceae).
Є ендеміком східного Закавказзя. Росте в лісах нижнього гірського ярусу.
Цвіте в лютому. Декоративна. Включена в список Червоної книги СРСР.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [2 Голоса (ів)]

Для відвідувачів

Загальна інформація для відвідувачів. Як дістатися до дендропарку. Час роботи та правила поведінки.

Наші поради

Інформаційна підтримка нашими фахівцями з різних питань. Як отримати потрібну вам пораду або інформацію.

Ландшафт

Інформація про впорядкування експозицій в Сирецькому дендропарку з точки зору ландшафтного дизайну.

Ми у соцмережах