Coreopsis auriculata "Nana"Кореопсис вушковидний  (Coreopsis auriculata "Nana") - Батьківщина - південний схід Америки.
Багаторічна трав'яниста рослина 10-30 см заввишки (іноді до 60 см). Листя (від 1 до 6 см завдовжки) прикореневі і стеблові покривають до 1 / 4-1 / 2 висоти рослини. Квітки маргариткоподібні, яскраво-жовті, з віночком до 4,5 мм довжиною і пелюстками до 20 мм довжиною. Якщо обрізати квіточки відразу після цвітіння, то період цвітіння значно подовжується. Добре розмножується насінням і діленням куща. Квіти добре стоять в зрізці і привабливі для метеликів і бджіл.
сорти: "Nana" - карликовий культурний сорт рослини, який формує щільний, густий повільно розповзався кущ коротких, широко-овальних, зеленого листя. Численні яскраві памаранчево-жовті подібні маргаритці квіти з жовтими зубчастими лепесткаміі жовтим диском в центрі з'являються в кінці весни - початку літа. Рідкісне і нестійке цвітіння може продовжитися протягом літа і восени.

 

Coreopsis auriculata Nana Coreopsis auriculata Nana
Coreopsis auriculata Nana Coreopsis auriculata Nana

Coreopsis auriculata Nana

"Zamphir" - симпатичні низькі кущики маленьких, округлених зеленого листя; вертикальні стебла з квітками кольору золотого апельсина. Квітки відрізняються рифленими пелюстками, які з віком згладжуються. По висоті трохи вище сорти "Nana". Для сонячних ділянок, контейнерів або кам'янистих садків. Квіти залучають метелики.

Місцезнаходження: багаторічні кореопсіси віддають перевагу відкритим сонячним місцям, кореопсис мутовчатий і кореопсис рожевий переносять деяке затінення. Морозостійкі. У середній смузі Росії зимують без укриття.

Грунт: краще ростуть на родючих, достатньо зволожених грунтах. Кореопсис рожевий на черезмерно удобрених втрачає декоративність. Кореопсис крупноцветкових воліє, щоб грунт був помірно суха, свіжа, з помірним вмістом поживних речовин. Чим важче і плодороднее грунт, тим менш стійким буде ця рослина.

Догляд: чуйні на підгодівлі. Нетерпимі до зимового перезволоження. У суху погоду вимагають поливу. Після цвітіння рослини підрізають. Виняток - кореопсис крупноцветковий. Якщо зрізати рослину відразу після періоду цвітіння, це збільшить його сприйнятливість до морозу. Раз на 3-4 роки рослини рекомендується ділити й пересаджувати.

Розмноження: насінням, діленням куща. Посів насіння проводять в квітні у відкритий грунт або холодний парник. При ранніх посівах в теплиці сіянці пікірують двічі. Перший раз в ящики за схемою 2 х 2 см, другий раз - в 11 см горщики по 4 штуки. У відкритий грунт висаджують, витримуючи відстань 20-30 см. Можна сіяти під зиму. Дають самозасівання. Розподіл куща виробляють восени.

Використання: багаторічні та однорічні кореопсіси - вдячні, рясно і тривало квітучі рослини. Високі використовують для збірних квітників, висаджують їх на далекому краю, групами на газонах, на південь від огорож і деревно-чагарникових насаджень. Вони до того ж дуже гарні для зрізання, у воді квіти стоять довше тижня. Низькорослі застосовують для посадки на передньому плані квітника у вигляді бордюру або групами. Ці форми придатні для посадки в вуличні вази або контейнери і в балконні ящики глибиною не менше 20 см. Пересаджувати низькі кореопсіси можна навіть у повному кольорі, але при цьому рослини викопують з грудкою землі і висаджують в добре политі лунки.
Партнери: прекрасно поєднується з Веронікою, дельфініум, шавлією.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]

Для відвідувачів

Загальна інформація для відвідувачів. Як дістатися до дендропарку. Час роботи та правила поведінки.

Наші поради

Інформаційна підтримка нашими фахівцями з різних питань. Як отримати потрібну вам пораду або інформацію.

Ландшафт

Інформація про впорядкування експозицій в Сирецькому дендропарку з точки зору ландшафтного дизайну.

Ми у соцмережах