Brugmansia suaveolens

Бругмансія - (Brugmansia suaveolens) - Рід бругмансія (Brugmansia) з сімейства пасльонових (Solanaceae) включає 5 (іноді 6) оригінальних природних видів чагарників або невеликих, до 5 м заввишки, дерев (B.aurea, B.suaveolens, В .versicolor, а також B.sanguinea, B .vulcanicola і B.arborea).
Вони примітні своїми величезними спадають, трубчасто-дзвонові ароматними квітками з усіма відтінками білого, жовтого, помаранчевого, яскраво-рожевого.
Є й сорти бругмансии з махровими квітками. Бругмансія в середній смузі - діжкове рослина, тобто літо повинна проводити на свіжому повітрі, а зиму - в прохолодному і світлому приміщенні при температурі + 8-12 град, (мінімум +5 град.).

 

Brugmansia suaveolens Brugmansia suaveolens
Brugmansia suaveolens Brugmansia suaveolens

 

Для рослини краще нижня межа цього температурного діапазону, тому що освітленості в зимовий час, як правило, недостатньо і тому треба усіма силами гальмувати вегетацію - максимально знижувати температуру і обмежувати полив.
Зимове зберігання бругмансии (точніше, пошук приміщення для нього) це, мабуть,-єдина трудність, але хто сказав, що вкривати колючі троянди легше? Це може бути і сходовий майданчик, і під`їзд, і лоджія, і веранда, і оранжерея або опалювальна теплиця, і горище, і підвал.
Нарешті, потримайте бругмансія будинку - цвітіння і вечірній пахощі до Нового року вам забезпечено. Деякі стверджують, що можна зберегти і в темному льосі, скоротивши полив практично повністю.
Таку спробу можна зробити тільки в дуже сухому погребі - стебла все-таки трав`янисті і, якщо при зберіганні будуть вражені гниллю, рослина, швидше за все, загине.
Влітку бругмансія найкраще помістити в сонячному, але без полуденної спеки, захищеному від протягів місці - вона має потребу в гарному освітленні, вважає за краще пряме сонячне світло або півтінь. В тіні листя розростається рясніше, ніж на сонці, на шкоду цвітінню.
Грунт повинна бути дренированной, постійно вологою і ні в якому разі не кислої. Квітки в жарку погоду тримаються один день, в похмуру і прохолодну - до двох днів і довше.
Аромат бругмансии посилюється до вечора і розноситься по всьому саду. При створенні небхідно умов цвітіння хвилями триває практично до грудня, а у відкритому грунті - до жовтня.
Самий необтяжливий, на мій погляд, спосіб утримання бругмансии полягає в наступному: дочекатися першого легкого осіннього заморозку, який погубить тільки листя, відразу викопати рослина і, при необхідності, обрізати. Обрізати потрібно обережно, щоб не пошкодити зону цвітіння (або генеративную), яку легко визначити по підставі листа.
Симетричне підставу вказує на зону росту, а уступ в підставі листа - на зону цвітіння. Якщо генеративную зону не видалити, то квіти в наступному сезоні з`являться вже в червні. Після цього кореневий кому треба помістити у відповідну ємність, а можна просто загорнути в поліетиленову плівку, стягнувши її кінці у комля скотчем або мотузкою, і відразу внести рослина в приміщення.
Щоб легше було нести цілий громіздке спорудження, засипати грунтом порожнечі між корінням і ущільнювати її можна на місці зимового зберігання.
Побиті морозом листя висохнуть і опаде, білокрилки робити буде нічого, нове листя підростуть десь до січня-лютого, а там і весна не за горами.
Навесні висаджуємо бругмансія безпосередньо в грунт, коли мине загроза заморозків. При посадці слід врахувати: чим бідніша грунт, тим більшою повинна бути яма.
У небагатій піщаному грунті одна з моїх бругмансія вимахнула до 3 метрів, коли була посаджена в компост, приготований в колишньої вапняної ямі значних розмірів.
Якщо бругмансія постійно містять в контейнері, їй необхідна щорічна пересадка в більший за обсягом, зі свіжою, багатою гумусом грунтом.
Моніка Готтшальк (Німеччина) надходить простіше. Виросла бругмансія садить у відповідний пластикове відро, в стінках якого висвердлені отвори діаметром 3 см (Можна і менше).
Влітку це відро поміщає в простору діжку або в грунт. Коріння через отвори безперешкодно проростають в свіжу грунт. Восени відро виймає, обрізає стирчать коріння і ставить рослина в підходящу ємність (можна просто в пластиковий мішок). Щоб грунт з корінням в отворах не пересихала, порожнечі уздовж стінок слід засипати вологоємним субстратом.
Євген Бредіхін (Росія) поміщає в відро тільки нижню частину рослини. Після висадки в грунт верхні коріння активно освоюють найбільш родючий верхній шар грунту. Восени зайві корені також обрізає, зберігає аналогічно.
Бругмансія - дуже вологолюбна рослина, що нагромаджує воду в своїх слабоодревесневающіх стовбурах і гілках. Тому з весни до осені їй необхідні рясний і регулярний полив і часті обприскування при вологості повітря менш 60-75%.
Для поливу бругмансии рекомендують використовувати жорстку воду або один раз за сезон пролити пристовбурні кола вапняним молоком (1 г гашеного вапна на 1 л води). Взимку полив скорочують, підтримуючи грунт в злегка зволоженому стані і постійно контролюючи тургор листя і зелених стебел, не допускаючи їх критичного зневоднення.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [2 Голоса (ів)]

Для відвідувачів

Загальна інформація для відвідувачів. Як дістатися до дендропарку. Час роботи та правила поведінки.

Наші поради

Інформаційна підтримка нашими фахівцями з різних питань. Як отримати потрібну вам пораду або інформацію.

Ландшафт

Інформація про впорядкування експозицій в Сирецькому дендропарку з точки зору ландшафтного дизайну.

Ми у соцмережах