Amorphophallus konjacАморфофалус коньяк - (Amorphophallus konjac) - виходець з Південно-Східної Азії, Китаю і з Корейського півострова. Аморфофаллус коньяк або, як його називає місцеве населення кониаку менше титанічного побратима, але настільки ж цікавий і для ботаніків, і для всіх, хто небайдужий до екзотичної флори. Рекордсмен за розміром суцвіття і запахом — АморфофаллусКрім слова «кониаку», в Китаї, на Філіппінах або у В’єтнамі щодо цього різновиду можна почути назву «зміїна пальма» або «диявольський мову». Забобонні страхи у корінних жителів викликала форма великого загостреного суцвіття бордового відтінку, так схожа на показався з самого пекла мова диявола. У наукових колах цей вид багаторічного ароидного рослини також має друге ім’я – аморфофаллус рівера. 

Будова рослини мало відрізняється від аморфофаллуса титанічного, але висота конниаку не перевищує двох метрів від бульби до кінчика єдиного листа або суцвіття. Бульба аморфофаллуса, як на фото, має неправильно-округлий вид і в діаметрі може сягати 30 див. На зображенні видно місця освіти діток, яким через кілька років належить стати повноцінними екземплярами.

Amorphophallus konjac Amorphophallus konjac

З періоду спокою аморфофаллус рівера виходить ранньою весною і зацвітає у квітні. Суцвіття конниаку тримається на прямостоячем пофарбованому в тон покривала і качана черешку довжиною близько метра. У міру цвітіння навколо аморфофаллуса поширюється запах гниючої плоті, а на качані утворюються липкі краплі. Цим способом рослина приваблює комах, що переносять пилок з чоловічих квіток на розташовані тут же жіночі.
Незважаючи на властивий увазі неприємний запах, екзотичного виду культура вирощується як декоративна не тільки в оранжереях, але і звичайних квартирах.
А ось на батьківщині більше цінують не оригінальну красу суцвіть і тьмяно-зелених зміїних пальм, а можливість використання бульби аморфофаллуса в їжу. З коричневих клубнелуковиц роблять борошно і желюючий харчові добавки, за якістю не поступаються агар-агар.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]

Для відвідувачів

Загальна інформація для відвідувачів. Як дістатися до дендропарку. Час роботи та правила поведінки.

Наші поради

Інформаційна підтримка нашими фахівцями з різних питань. Як отримати потрібну вам пораду або інформацію.

Ландшафт

Інформація про впорядкування експозицій в Сирецькому дендропарку з точки зору ландшафтного дизайну.

Ми у соцмережах