5Магнолія Зірчаста - Magnolia stellata
Росте на відкритому грунті
ЗАЦВІТАЄ на початку квітня
Ця рослина отримало свою назву завдяки білим, схожим на зірочки квіткам.
Цвітіння в березні-квітні, задовго до появи листя. Плодоношення у вересні.

Магнолій дуже багато. Одні з них зберігають листя протягом усього року, а інші є листопадними і ранньою весною цвітуть прекрасними квітами. Саме зимостійка рослина, мабуть, Магнолія Зірчаста (Magnolia stellata). Це деревце виростає до 3 - 5 метрів. Все літо воно вкрите зеленими, досить яскравими подовжено-овальним листям. До зими листя опадає, і навесні, як тільки починає танути сніг і пригрівати сонечко на цьому дереві утворюються великі, розміром 3 - 4 сантиметри опушені нирки, чимось схожі на нирки верби, але тільки набагато більшого розміру, і поки ще на рослині немає листя, раптом вилуплюються великі красиві квіти, схожі на зірку.

Уявіть собі: ще лежить сніг, варто голе дерево без єдиного листочка, але все воно вкрите білими, або блідо-фіолетовими квітами. Це просто незвичайне видовище, нічого схожого в нашій природі немає, звичайно, є проліски і деякі ранні цибулинні (наприклад, крокуси) які можуть вилізти поки ще лежить сніг, але от щоб кущ зацвів - це одиничний випадок. Магнолія, незважаючи на морози і перепади температури, цвіте щороку. Чи не відбувається ніяких обморожень бутонів, і рослина прекрасно себе почуває і виглядає саме так як в своїх рідних південних краях.

Ботанічний опис
Листопадне дерево висотою до 4 м, часто зростаюче кустообразно, на батьківщині з компактною кулястою кроною. Пагони спочатку шовковисто опушені, потім голі.
Нирки оточені, довжиною близько 1 см, діаметром 0,3 см. Листя вузькоеліптичні, рідше узкояйцевідние, довжиною близько 10-12 см, шириною 3,4-4 см, на вершині поступово загострені або тупі, з клиновидним підставою, зверху темно-зелені , голі, знизу по середній жилці рідко притиснуто опушені. Черешки довжиною 3-10 мм.
Квіти сніжно-білі, з приємним ароматом, діаметром 8-10 см; часткиоцвітини однакові, в числі 12-18, лентообразние, довжиною близько 4-5 см, шириною 1 см, спершу горизонтально розпростерті, потім відвертаються назовні.
Плід - циліндрична збірна листівка довжиною 5-6 см, загострена, скручена внаслідок недорозвинення окремих листівок, зеленувата, на освітленій стороні рожево-червона.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.50 [1 Голос]

Для відвідувачів

Загальна інформація для відвідувачів. Як дістатися до дендропарку. Час роботи та правила поведінки.

Наші поради

Інформаційна підтримка нашими фахівцями з різних питань. Як отримати потрібну вам пораду або інформацію.

Ландшафт

Інформація про впорядкування експозицій в Сирецькому дендропарку з точки зору ландшафтного дизайну.

Ми у соцмережах