Этот призыв адресован не только киевлянам, любящим природу, но и гостям изо всех уголков мира, которые приезжают сюда "открывать" Украину, ее столицу-красавицу и присущие только ей памятники архитектуры, природы. Сегодня разговор об одном из дендрологических парков общегосударственного значения - Сырецком, который является частью одноименного парка. Я не говорю "об одном из старейших", хотя, изучив историю его возникновения на карте Киева, понимаю, что он имеет право на этот эпитет. Посудите сами.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 3.63 [4 Голоса (ів)]

Сирецький дендрологічний парк загальнодержавного значення знаходиться в північно-західній частині м. Києва в урочищі Сирець та займає площу 7,5 га. Перша письмова згадка про Сирець датована 1381 роком. Вважається, що назва Сирець походить від підвищеної вологості в долині річки Сирець, яка і дала назву чималенькому урочищу. Чарівні вікові діброви з прозорими струмками та незамуленими озерами, здавна вабили людей в урочище Сирець. На початку ХХ ст. на лівому березі річки містилися володіння  відомого киянина банкіра Карла Мейєра, який тримав на Сирці велике садівництво, де вирощував саджанці декоративних та плодових дерев, кущів та квітів.

В основу Сирецького дендропарку був покладений невеликий масив з хвойних та листяних порід перед будинком К. Мейєра.

За результатами останньої інвентаризації на території дендропарку росте понад 479 таксонів місцевих та інтродукованих деревних рослин, серед них 215 (44,9%) дерев, 238 (49,7%) кущів  та 26 (5,4%) ліан. З них 39 дерев віком більше 100 років (табл.)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.00 [5 Голоса (ів)]

Для відвідувачів

Загальна інформація для відвідувачів. Як дістатися до дендропарку. Час роботи та правила поведінки.

Наші поради

Інформаційна підтримка нашими фахівцями з різних питань. Як отримати потрібну вам пораду або інформацію.

Ландшафт

Інформація про впорядкування експозицій в Сирецькому дендропарку з точки зору ландшафтного дизайну.

Ми у соцмережах