Mammillaria bocasana Poselger Мамілярія бокаська, Мамілярія боказанаМамілярія бокаська, Мамілярія боказана (Mammillaria bocasana Poselger) . Видова назва походить від місця зростання - Мексика, штати Сан-Луїс-Потосі (Сьєра-де-Бокас), Сакатекас на висоті 1 750-2 300 метрів над рівнем моря на вулканічних породах у напівпустелях.

 

 

 

Рослини зазвичай одиночні або діткуються, іноді формуються групами, починає кущитися на 3-4 році біля основи, формує великі купи з більш ніж сотнею голів у вигляді м'якої подушки.
Стебло кулясте, кругле, сферичне, іноді стає трохи циліндричним, до 2 см в діаметрі. За описом Роберта Крейга 4-5 см в діаметрі. У культурі приблизно 8-10 см заввишки і в діаметрі, з віком більш високі, але приховані численними відгалуженнями. Епідерміс — чисто зелений, може мати легке почервоніння при повному світлі (за К. Марсеном «Культура кактусів» — відтінок стебла яскраво або темно-блакитно-зелений протягом періоду спокою. Рано навесні тіло стебла стає рожевим до червоного, цей колір поширюється до верхніх аксіл, які часто мають у березні яскраве кармінне забарвлення. Після цвітіння відтінок стебла темніє до звичайного, блакитно-зеленого. У здорової рослини корінь зверху пофарбований у рожевий колір. За описом Крейга від світло - до темно-блакитно-зеленого.
Маміли — м'які, тонкі, циліндричні до трохи конічних, близько 6-10 мм завдовжки, внизу 2-4 мм завтовшки, без молочного соку. Впорядковані в спіралі.
Аксили голі або з кількома білими волосками й щетинками.
Ареоли — круглі або злегка овальні з жовтуватою вовною.
Молоді колючки жовті до оранжево-червоних, старі коричневі.
Центральних колючок - (1) - 3-7, жовтувато-коричневі до червонувато-коричневих, темніші на кінці, 5-10 мм довжиною, одна з них або іноді дві з гачком на кінці. Центральні колючки іноді можуть бути чисто жовтими. За описом Крейга (Craig) — 1 (2-3), довжиною 5-8 мм, витончено-тонкі, ворсисті, нижні гачкуваті, верхні прямі, все жовто-коричневого відтінку, або жовті (Mamillaria bocasana v. flavispina Schelle — 1907)
Радіальні колючки численні, 20 (-30) − 50, чисто білі, схожі на волосся, шовковисте, що покривають тіло рослини повністю. За описом Крейга центральних колючок — 25-30, довжиною 8-20 мм, дуже тонкі, волосоподібні, вигнуті, гладкі, спочатку стирчать, пізніше сплетені майже по горизонталі.
Бутони — численні, червоно-коричневі, з'являються у верхніх аксілах в січні-березні, відкриваючись в березні, і цвітуть до липня.
Квіти воронкоподібні, від кремово-білих до рожевих (від білих до кремових з рожевими зовнішніми центральними прожилками іноді більш насичене рожеві), довжиною 13 (-15) −22 мм, до 15-20 мм в діаметрі.
Плоди — циліндричні, червоні або рожеві, довжиною 5 см або більше.
Насіння — червонувато-коричневе (за К. Марсеном «Культура кактусів» — маленькі, чорні).

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 3.25 [2 Голоса (ів)]

Для відвідувачів

Загальна інформація для відвідувачів. Як дістатися до дендропарку. Час роботи та правила поведінки.

Наші поради

Інформаційна підтримка нашими фахівцями з різних питань. Як отримати потрібну вам пораду або інформацію.

Ландшафт

Інформація про впорядкування експозицій в Сирецькому дендропарку з точки зору ландшафтного дизайну.

Ми у соцмережах