Mammillaria hahniana Werderm.  Мамілярія ХанаМамілярія Хана (Mammillaria hahniana Werderm.)  Вид названо на честь відомого кактусовода, садівника, торговця кактусами з Берліна Адольфа Хана. Місцеві назви цієї рослини «Стара подушка для шпильок» або «Кактус-стара жінка» . Є ендемічною рослиною Мексики. Ареал зростання охоплює штати Гуанахуато і Керетаро і Сан-Луїс-Потосі. Мешкає на крутих схилах в передгірських районах і в листяних лісах. Цей кактус використовується як декоративна рослина, а його плоди вживають в їжу. Вид надзвичайно декоративний і популярний в колекціях. В культурі потребує сонячного світла і тепла. Полив помірний до обмеженого.


Дорослі рослини зазвичай формують кластери. Стебло кулясте, до 9 см заввишки і 10 см в діаметрі, в культурі стає коротко-колоновидним.
Епідерміс — світло-зелений. Маміли численні, маленькі, трикутно-конічні, доволі м'які, з молочним соком, близько 0,5 см завдовжки . Аксили — з 20 або більше білими щетинками, 35-40 мм завдовжки. Ареоли дуже дрібні, на верхівці рослини з білою повстю, яка згодом зникає. Центральних колючок — 1-4, білі, скловидні, з червоними кінцями, завдовжки 4 мм. Радіальних колючок — 20-30, іноді відсутні або майже схожі на волоски, білі, завдовжки 5-15 мм. Квіти - багрянисто-червоні до рожевих, з тонкими пелюстками, 12-15 мм в діаметрі, з'являються навесні або на початку літа. Плоди - булавоподібні, червоні, 5-7 мм завдовжки. Насіння — коричневе.
Mammillaria hahniana входить до Червоного Списку Міжнародного Союзу Охорони Природи видів, близьких до загрозливого стану (NT). Вид має дуже обмежений ареал, площею до 1 000 км². Відомий з двох місць, субпопуляції піддаються впливу збезлісення і незаконному збору. Більша частина популяції росте в біосферному заповіднику, який дає деяку гарантію захисту, однак частина популяції перебуває в занепаді за його межами.
Вид занесений у Мексиці до національного переліку видів, що перебувають під загрозою зникнення, де він включений до категорії «під загрозою».

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]

Для відвідувачів

Загальна інформація для відвідувачів. Як дістатися до дендропарку. Час роботи та правила поведінки.

Наші поради

Інформаційна підтримка нашими фахівцями з різних питань. Як отримати потрібну вам пораду або інформацію.

Ландшафт

Інформація про впорядкування експозицій в Сирецькому дендропарку з точки зору ландшафтного дизайну.

Ми у соцмережах