Раді повідомити, що у Сирецькому дендропарку розквітло тюльпанове дерево. Маємо для вас чудові фото та цікаву інформацію про цю фантастичну рослину. 

Тюльпанове дерево, або Ліріодендрон тюльпановий (Liriodendron tulipifera), є одним з найвражаючих представників флори Північної Америки. Цей величний представник родини магнолієвих здатний прикрасити будь-який ландшафт завдяки своїм розкішним квітам, величним розмірам та витонченим листям.

Походження і ареал

Тюльпанове дерево поширене в східній частині Північної Америки. Його можна зустріти в лісах, уздовж річок та на схилах гір, де воно формує змішані лісові масиви з іншими листяними породами.

Опис рослини

Тюльпанове дерево може досягати висоти від 20 до 30 метрів, а іноді навіть більше. Стовбур гладкий, прямий і міцний, часто без гілок на нижніх 15-20 метрах, що робить його популярним у деревообробній промисловості. Листя дерева має характерну форму, що нагадує ліроподібний контур, звідки й походить його наукова назва — Liriodendron.

Квіти тюльпанового дерева, що розпускаються навесні, є однією з його головних прикрас. Вони мають форму тюльпана, діаметром від 4 до 8 см, з шістьма зеленувато-жовтими пелюстками і помаранчевою основою. Квіти виділяють приємний аромат, який приваблює бджіл та інших комах-запилювачів.

Екологічне значення

Тюльпанове дерево є важливою складовою лісових екосистем. Воно служить місцем проживання для багатьох видів птахів, комах та інших тварин. Листя та квіти дерева є джерелом харчування для багатьох комах, а великі дупла в старих деревах стають притулком для птахів і дрібних ссавців.

Вирощування і догляд

Тюльпанове дерево потребує багато світла та віддає перевагу помірно вологим умовам, але може витримувати короткочасні періоди посухи. Молоді дерева потребують захисту від сильних вітрів та морозів, однак дорослі екземпляри є досить витривалими.

 

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]

Для відвідувачів

Загальна інформація для відвідувачів. Як дістатися до дендропарку. Час роботи та правила поведінки.

Наші поради

Інформаційна підтримка нашими фахівцями з різних питань. Як отримати потрібну вам пораду або інформацію.

Ландшафт

Інформація про впорядкування експозицій в Сирецькому дендропарку з точки зору ландшафтного дизайну.

Ми у соцмережах