Рід Астрофітум (Astropyitum)

 Назва роду походить від грецьких слів aster  – «зірка» і phyton – «рослина». Стебла шароподібні або циліндричні, не утворюють бокових відростків. На стеблах у більшості видів є маленькі білі крапочки, які складаються із  безлічі крихітних волосків. Колючки часто довгі та гнучкі, загнуті до верху, або зовсім без колючок. Квітки жовті з шовковистим блиском, до 6 см в діаметрі. Квітує з травня по серпень. Період спокою – осінь – зима. Батьківщина -плоскогір’я Мексики і США. У догляді не складні.

Рід Гімнокаліціум (Gymnocalycium)

Назва роду походить від грецького слова gymnos – «гола» і calyx – «чашечка». Так як характерною ознакою цього роду є гола, без волосків, квіткова трубка. Стела циліндричні або шароподібні, висотою від 4 до 50 см. У г. Міхановича є декоративні форми з рожевим, жовтим або червоним забарвленням стебла, які не можуть жити самостійно тому їх прищеплюють на кактуси ін. видів. Ребра небагато чисельні із заокругленими бугорками. Колючки дуже різноманітні за кольором і формою. Квіти утворюються на верхівках стебел і бувають різноманітні за кольором. Квітують з весни до пізньої осені. Період спокою – зима. Батьківщина – Південна Америка. У догляді не складні.

Рід Мамілярія  (Mammillaria)

Назва роду походить від латинського слова mammilla  – «сосок». Стебла шароподібні або циліндричні, густо вкриті світло-коричневими колючками і ніжною білою павутиною. Стебла дуже розгалужуються і утворюють подушкоподібні куртини. Квіти і бокові пагони («дітки») з’являються не в ареолах, а в пазухах сосочків («аксилах») – одна з головних відмінностей цього роду. Квітки у більшості видів мамілярій  дрібні, багато численні, розташовані у вигляді віночка у верхній частині стебла, часто по два-три кола. Забарвлення – біле, рожеве, червоне та жовте. Квітують у березні – квітні. Період спокою – зима. Батьківщина –Центральна Америка, Мексика. У догляді достатньо легкі.

Рід Турбінікарпус (Turbinicarpus)

Назва роду походить від латинського слова tiuhinatus– «кеглеподібний» та грецького  carpus– «плід». Маленькі рослини, мають шароподібні, матові стебла, від сіро-зелених до коричневих., 2,5 – 6 см в діаметрі. Ребра розташовані по спіралі. Ареоли з опушенням, особливо яскраво виражені на маківці стебла. Радіальні колючки небагато численні, загнуті доверху або закручені, легко опадають в нижній частині стебла, від світло-коричневого до чорного кольору, з віком світліють. Квіти з’являються на верхівках стебла, воронкоподібні, 2 – 3 см в діаметрі від білих до рожевих, квіткова трубка гола, коротка. Цвітіння ранньовесняне,  тривале. Період спокою – зима. Батьківщина – Мексика. У догляді вимогливі.

Рід Опунція (Opuntia)

Пагони соковиті, членисті, у багатьох видів стебла кущаться. Із ареол часто ростуть колючки, які у різних видів відрізняютья, іноді дуже чудернацькі, іноді зовсім відсутні, а також пучки дуже дрібних тонких колючок (глохидій), які дуже легко облaмуються. Листки невеликі, соковиті, шилоподібні, рано опадаючі. Квітки поодинокі , жовті або червоні. Плоди соковиті з приємним фруктовим ароматом, у багатьох видів їстівні. Насіння опунції пласке, з твердою шкіркою. Період спокою – зима. Батьківщина – Північна і Південна Америка. У догляді легкі. За новою класифікацією до цього роду віднесено тефрокактуси (Tephrocactus).

Рід Пародія (Parodia)

Стебло шароподібне або низьке циліндричне з ребрами різного ступеня виразності. Ареоли з білим опушенням. Центральна колючка іноді у вигляді гачка. Квіткова трубка волосками і колючками. Уде яких пародій одночасно розкривається багато великих квіток – жовтих, оранжевих або червоних, які утворюють віночок. За новою класифікацією до цього роду віднесено нотокактуси (Notocactus) у яких квітки розкриваються почергово, жовтого або жовто-фіолетового кольору. Квітують влітку. Період спокою – зима. Батьківщина – Центральна і Південна Америка. Більшість видів легкі у догляді.

Рід Ребуція (Rebeutia)

Невелика рослина, зі стеблом, яке сильно галузиться у нижній частині, утворюючи щільні куртини. Діаметр стебла від 2 до 5 см. Стебло шароподібної або дещо видовженої форми., з поглибленням на верхівці, та низькими , розташованими по спіралі ребрами. Ареоли не великі та мало опушені. Колючки світлі, короткі, м’які, тонкі. Квіти з’являються із старих ареол у нижній частині стебла, воронкоподібні, великі, червоні, жовті, оранжеві, фіолетові. Тримаються до 4 днів. Квіткові трубки голі та короткі. Квітую рослини протягом всього літа. Період спокою – зима. Батьківщина – Аргентина і Болівія. У догляді не складні.

Рід Еспостоа (Espostoa)

Стебло стовпоподібне, 10 см у діаметрі, в природі досягає висоти   4 м. Пагони утворюються біля основи, прямостоячі. Ребра не високі, багато чисельні, у кількості до 40 шт. Ареоли на ребрах розташовані дуже близько з них ростуть колючки та шерстисті, білі, густі волоски, які у деяких видів досить довгі – характерна риса цього роду. Інтенсивність опушення збільшується з віком – у дорослих рослин воно дуже пишне. В кімнатних умовах ці кактуси практично не цвітуть. Еспостоа має два періоди росту – весна і осінь. Період спокою – зима. Батьківщина – Південний Еквадор і Перу. У догляді не складні.

Рід Цереус (Cereus)

Потужні рослини з переважно високими, циліндричними, прямостоячими,  безлистяними стеблами (в природі іноді досягають 25 м у висоту). Бувають низькі види, що ростуть у вигляді чагарника. Ребра, зазвичай, небагаточисленні, високі, великі. Рідкі колючки сірі, коричневі або чорні, бувають досить довгими. Квіти у природних видів дуже великі (до 25 см у довжину) переважно білі, розквітають у ночі. В культурі цереуси практично не квітують. Дуже швидко ростучі і витривалі кактуси, їх часто використовують як підщепу. Період спокою – зима. Батьківщина – Південна Америка та Вест-Індія. У догляді не складні.

Рід Ехіноцереус (Echinocereus)

Назва роду походить від грецького слова echinos – «їжак». Стебла круглі або невисоко циліндричні, у багатьох видів багато чисельні, розгалужені, поникаючі (15 – 60 см довжиною). Ребра частіше прямі, низькі, іноді спіралеподібні та розділені на бугорки. Квіти    4 – 9 см у діаметрі, воронкоподібні, широко відкриті, з’являються на боковій поверхні стебла, різноманітного кольору. Квіткова трубка покрита волосками. Цвітіння довготривале. Плоди шароподібні (1 – 3,5 см у діаметрі), зеленого або пурпурового кольору, соковиті, їстівні, найсмачніші серед плодів кактусів, за що на Батьківщині ехіноцереуси називають «суничними кактусами». Період спокою – зима. Батьківщина – Північна і Центральна Америка, Мексика. Різні види потребують різного догляду.

Рід Ехіноцереус (Echinocereus)

Назва роду походить від грецького слова echinos – «їжак». Стебла круглі або невисоко циліндричні, у багатьох видів багато чисельні, розгалужені, поникаючі (15 – 60 см довжиною). Ребра частіше прямі, низькі, іноді спіралеподібні та розділені на бугорки. Квіти    4 – 9 см у діаметрі, воронкоподібні, широко відкриті, з’являються на боковій поверхні стебла, різноманітного кольору. Квіткова трубка покрита волосками. Цвітіння довготривале. Плоди шароподібні (1 – 3,5 см у діаметрі), зеленого або пурпурового кольору, соковиті, їстівні, найсмачніші серед плодів кактусів, за що на Батьківщині ехіноцереуси називають «суничними кактусами». Період спокою – зима. Батьківщина – Північна і Центральна Америка, Мексика. Різні види потребують різного догляду.

Рід Ехінофосулокактус (Echinocactus)

Назва роду походить від грецького слова echinos – «їжак» і латинського – «канавка». Рослини мають шароподібне або циліндроподібне стебло до 12 см висотою, рідко утворює бокові пагони. Характерною особливістю цих кактусів є дуже декоративні, тонкі, хвилясті ребра. Хвилястість проявляється у трьох-чотирьох річному віці. Ореоли розташовані на великій відстані одна від одної. Радіальні колючки тонкі, центральні більш жорсткі, стирчать, довжиною від 1 до 8 см. Квіти розташовані на верхівці стебла, до 2,5 см у діаметрі, можуть бути білого, жовтого або рожевого кольору, з темнішою смужкою посередині пелюстки. Квіткова трубка коротка, луската, без колючок. Цвітуть ранньою весною, починаючи з 5-6 річного віку. Період спокою – зима. Батьківщина – південна частина Мексики. Потребують дбайливого догляду.

Рід Агава

Багаторічна, технічна, лікарська і декоративна рослина. Має укорочене, здерев’яніле  стебло. Листки у багатьох видів м’ясисті, великі зібрані в прикореневу розетку, від 3-4 см до 4,5 м діаметром залежно від виду. Листки різко загострені на верхівці, часто з міцними шипами на кінцях. Цвіте раз за життя, після чого повільно помирає і залишає після себе безліч бокових пагонів. Деякі види не дають бокових пагонів і розмножуються тільки насінням. В природі квітують у віці 5 – 15 років, деякі види  - у сто річному віці. Цвітонос може досягати 12 м , квіти жовтуваті, зеленуваті, іноді з яскравим фіолетовим відтінком.  Період спокою – зима. Батьківщина –  Мексики та Північна і Центральна Америка. У догляді легкі.

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [2 Голоса (ів)]

Для відвідувачів

Загальна інформація для відвідувачів. Як дістатися до дендропарку. Час роботи та правила поведінки.

Наші поради

Інформаційна підтримка нашими фахівцями з різних питань. Як отримати потрібну вам пораду або інформацію.

Ландшафт

Інформація про впорядкування експозицій в Сирецькому дендропарку з точки зору ландшафтного дизайну.

Ми у соцмережах