Cyclamen coum parkЦикламен Кузнецова - Cyclamen coum
Росте на відкритому грунті
ЗАЦВІТАЄ приблизно на початку березня

Родова назва походить від латинського слова — «круговий», «циклічний» (завдяки правильному круговому відгину віночка), видова дана на честь відомого російського ботаніка М. І. Кузнецова.

Ботанічний опис
Рослина з округлою сплюснутою бульбою. Листки — прикореневі, широкояйцевидні, на довгих черешках, шкірясті, темно-зелені, з білими плямами зверху, а знизу часто фіолетові. Дуже рано зацвітає — в березні, а іноді й у лютому. Квітки одиночні, пониклі, з приємним запахом, віночок рожевий, іноді білий, лопаті його відігнуті назад, біля основи — фіолетова пляма. Чашечка 5-роздільна, дзвониковидна. Плід — коробочка.

 

Поширення
Рідкісний, зникаючий вид. Ендемік Криму. Єдиний представник середземноморського роду Цикламен, що зустрічається в дикому стані на території України. Раніше цикламен Кузнецова зустрічався в декількох пунктах, але тепер зберігся тільки біля с. Руське Білогірського району, в Криму на хребті Кубалач, який відноситься до другої гряди Кримських гір. Росте в лісах з дуба скельного, граба, ясена, бука на багатих гумусом свіжих ґрунтах, на схилах західної, південно-західної та північно-західної експозицій, а також на столоподобній вершині хребта в межах приблизно від 400 до 650 м над рівнем моря. Особливо багато в мертвопокровному буковому лісі на вершині хребта. Яскраво виражені декоративні якості є причиною його знищення як зимовоквітучої рослини.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]

Для відвідувачів

Загальна інформація для відвідувачів. Як дістатися до дендропарку. Час роботи та правила поведінки.

Наші поради

Інформаційна підтримка нашими фахівцями з різних питань. Як отримати потрібну вам пораду або інформацію.

Ландшафт

Інформація про впорядкування експозицій в Сирецькому дендропарку з точки зору ландшафтного дизайну.

Ми у соцмережах