Pulsatilla vulgaris 1 dendroparkCон звичайний - Pulsatilla vulgaris
Росте на відкритому грунті
ЗАЦВІТАЄ наприкінці березня
Надзвичайно гарна рослина з великими квітами, які з'являються навесні. Цвіте дуже рясно. Листя, що з'являється після цвітіння і зберігається протягом всього літа, має не менш декоративний вигляд. Надає перевагу теплим сонячним ділянкам. Висаджують невеликими групами на кам'янисті гірки.
Забарвлення квітів фіолетова, бузкова і в рідкісних випадках біла.

Опис
Це багаторічні рослини з кореневищами і прикореневими листками. Квітконосне стебло з покривалом із зелених, пальчасто-багаторозсічених зрослих при основі листочків, одноквіткове. Оцвітина проста, з 5-6 забарвлених листочків. Тичинки і маточки численні, останні з довгими перистими стовпчиками. Плоди — численні сім'янки, які несуть на верхівці довгі перисті стовпчики.

Сон-трава – незвичайне, чарівне рослина, яке цінувалося людьми з давніх часів не тільки за зовнішню привабливість. Рослина може зачарувати своєю дивною простотою і красою навіть на фото, але сон-трава має при цьому рядом корисних і лікувальних властивостей. Вважалося, що сон серед дзвіночків прострілу допомагає передбачити майбутнє, а засушені пелюстки рослини в повсякденному одязі можуть привернути удачу і щасливі події в життя.
Простріл (Pulsatilla), Або сон-трава - рід трав`янистих багаторічних рослин сімейства Лютикова (Ranunculaceae). До цього роду належить близько 40 видів, причому багато хто з них є рідкісними і занесені до Червоної книги різних рівнів. Простріл вважається одним з найкрасивіших весняних первоцвітів. Залежно від виду зацвітають в квітні-червні. У більшості видів опушені пониклі квіти розпускаються на кінці стебел ще до появи листя. Після відцвітання листя залишаються вегетувати до осені, а на рослинах залишаються висіти декоративні коробочки з насінням. У культурі вирощують обмежену кількість видів і гібридів, але навіть це обмежене число дає безліч колірних варіацій.
Серед різноманіття сортів прострілу заслуговує на увагу група гібридів Fringed Hybrids. Відмітною ознакою квіток цієї групи є розсічені бахромчатие пелюстки оцвітини. Часто суміш квітів з різними забарвленнями оцвітини можна зустріти в продажу під назвою `Papageno`.
Всі види прострілу розмножуються переважно насінням, і лише для деяких видів зареєстровані поодинокі випадки вегетативного розмноження. Більшість видів рекомендується сіяти свіжозібраних насінням, але для високогірних видів кращі результати можна отримати при подзимнем посіві. Насіння прострілу готові до посіву вже через 1,5 місяця після відцвітання рослин і зберігає схожість протягом 2-3 років. У багатьох видів коробочка з насінням дуже гігроскопічна і після дозрівання активно поглинає вологу, знічується і поступово «угвинчується» в землю.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]

Для відвідувачів

Загальна інформація для відвідувачів. Як дістатися до дендропарку. Час роботи та правила поведінки.

Наші поради

Інформаційна підтримка нашими фахівцями з різних питань. Як отримати потрібну вам пораду або інформацію.

Ландшафт

Інформація про впорядкування експозицій в Сирецькому дендропарку з точки зору ландшафтного дизайну.

Ми у соцмережах