3 dendroparkДеревоподібна півонія (Paeonia arborescens)
Росте на відкритому грунті
ЗАЦВІТАЄ на початку травня
Вид гібридних рослин роду Півонія родини Півонієві. Деякі вчені стверджують, що це навіть не вид, а просто група сортів і форм гібридного походження, яких сьогодні в світі налічується понад п'ятсот, і велика частина з них росте на території Китаю. Квітка деревоподібна півонія є продуктом саме китайських селекціонерів, хоча і японські квітникарі із захопленням взялися культивувати цю рослину, як тільки вона з'явилася на території їх островів в епоху династії Тан. В Європу деревовидні півонії потрапили наприкінці XVIII століття і здобули абсолютне визнання як у професійних квітникарів, так і у квітникарів-аматорів.

Ця рослина – листопадний чагарник, що досягає у висоту півтора чи двох метрів. Стебла – світло-коричневі, товсті, прямостоячі. Вони не відмирають щоосені, як стебла півонії трав'янистої, а наростають щороку, перетворюючи поступово рослину на напівкулястий кущ. Листя деревоподібної півонії – ажурне, двічі перисте, орнаментальне. Квітки дуже великі – від 12 до 20 см у діаметрі, а то й більше – розташовуються на кінцях пагонів. Вони бувають прості, напівмахрові, махрові, різних забарвлень – жовті, білі, рожеві, фіолетові, малинові, навіть двоколірні. Що старшим стає кущ, то більше на ньому розпускається квітів. Починає цвісти деревоподібна півонія на півмісяця раніше за трав'янисту і цвіте зо два, а то й три тижні. Деревоподібні півонії холодостійкі.

Як посадити деревоподібну півонію.
Посадка деревоподібної півонії проводиться восени, з середини серпня до кінця вересня. Процес посадки будь-якої квітки передбачає вибір місця, на якому вона ростиме. У випадку з деревоподібними півоніями перевага надається сонячним ділянкам, розташованим на деякому підвищенні та осторонь будівель і великих дерев, щоб півонії не доводилося перебувати в їх затінку. Ґрунт має бути суглинним, тому в піщаний ґрунт доведеться вносити глину, перегній, торф і дернову землю. В глинистий ґрунт необхідно додати замість глини, як у першому випадку, пісок і решту органіки. Це дуже важливі моменти, оскільки від них залежить тривалість життя рослини, а деревоподібні півонії здатні рости на одному місці до ста років.
Посадка деревоподібних півоній восени.
У разі низького залягання ґрунтових вод яму під півонію копають у вигляді конуса, діаметром біля поверхні 70 см і такої же глибини. На дно ями кладуть шар битої цегли, гравію або піску товщиною 25-30 см, Якщо ґрунт кислий, вносять 200-300 г кісткового борошна або вапна, потім насипають конусом ґрунт, поміщають на нього рослину і ллють багато води, щоб у ній розправилися корені півонії. Після того, як вода вбереться в ґрунт, яму засипають землею так, щоб коренева шийка опинилася на рівні поверхні. Якщо ви садите кілька екземплярів, розміщуйте саджанці півонії деревоподібної не ближче, ніж за 1,5-2 м один від одного.
Вирощування деревоподібних півоній з насіння.
Рослина, вирощена з насіння, за вдалого збігу обставин зможе зацвісти тільки на 5-6-ий рік після посадки, крім того, насіння деревоподібної півонії внаслідок недорозвиненості зародка потребує обов'язкової стратифікації, а при тривалому зберіганні взагалі втрачає прорісність. Стратифікація проводиться у два етапи: спочатку тепла, потім холодна. Але навіть виконання цих непростих маніпуляцій не дасть гарантії, що ваші старання увінчаються успіхом.
Укриття деревоподібної півонії на зиму.
Незважаючи на те, що деревоподібні півонії холодостійкі і непогано переносять наші зими, квітникарі-професіонали радять все-таки вкривати їх на зиму: півонії не такий страшний мороз, як ранні весняні відлиги, під час яких можуть прокинутися неприкриті снігом або покривним матеріалом бруньки півонії, а заморозки, що зазвичай слідують за відлигою, можуть погубити рослину, яка почала рости. Тому в жовтні зв'яжіть пагони, замульчуйте стебла торфом по колу, а з настанням холодів укрийте рослину, спорудивши над нею куреник із соснових гілок, листя, товстого шару подрібненої кори або просто мішками з джуту, щоб зимівля деревоподібної півонії пройшла нормально.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [2 Голоса (ів)]

Для відвідувачів

Загальна інформація для відвідувачів. Як дістатися до дендропарку. Час роботи та правила поведінки.

Наші поради

Інформаційна підтримка нашими фахівцями з різних питань. Як отримати потрібну вам пораду або інформацію.

Ландшафт

Інформація про впорядкування експозицій в Сирецькому дендропарку з точки зору ландшафтного дизайну.

Ми у соцмережах